Belials Veiko

Title:Kuidas avastada kuningat
Subject:FICTION Scarica il testo


Veiko Belials
Ossum-Possum, pannkoogielukas

Kuidas avastada kuningat

"Tänaseks aitab maadeavastamisest," kuulutas Ossum-Possum, kui nad olid Kiikuva Hobusega hüvasti jätnud. "Mul on kõht tühi, nii et lähme koju tagasi ja sööme midagi."
"Me ei või ometi niisama lihtsalt koju sööma minna!" tõrkus Laula. "Me oleme maadeavastajad! Nemad nii ei teinud!"
"Muidugi mitte," oli Ossum-Possum nõus. "Nemad olid liiga kaugel, et tagasi pöörduda ja kodus kena eine võtta. Selepärast nad vaesekesed pididki minema aina edasi ja edasi. Alles siis, kui nad ringiga tagasi jõudsid, said nad kõhu lõpuks korralikult täis süüa.

"Kas meie avastusretk jääb pooleli?" muretses Laula.
"Eks me avastame mõni teine kord edasi, pakkus Ossum-Possum. "Selles, kas tead, peitubki avastamise võlu. Sa võid mõne asja rahumeeli avastamata jätta ja teine kord tagasi tulla, kartmata, et too vahepeal on jalga lasknud."
"Vahva," nõustus Laula. "Oleks tore, kui me nõnda ka mõne kuninga avastaksime."
"Jah, ainult et kuningad pole sedasorti asjad, mis end niisama lihtsalt avastada laseksid," sõnas Ossum-Possum tõsiselt. "Ma usun, et me peame laskma hoopis mõnel kuningal ennast avastada. Kui kuningad endale alamaid ei leia, siis nad lihtsalt ei mängi. Vastupidine ei tuleks kõne allagi. See ei sobi nende kuningliku olemusega."
"Mida siis teha?"
"Peame ootama," õpetas pannkoogielukas. "Ehk satub mõni kuningas siiakanti ja avastab meid."
"Kuidas me teda kutsuma peaksime, kui ta tuleb ja meid avastada tahab?" arutles Laula valjusti.
"Nende kuningatega on üks kentsakas lugu," nentis Ossum-Possum. "Kuni nad kuningaks pole saanud, on nad tavaliste inimeste moodi. Nimedki on neil tavalised. Aga kui mõni troonile saab, antakse talle uus eesnimi; perekonnanimi jäetakse üldse ära, selle asemel seisab number."
"Nüüd sa küll luiskad! Kas sa tahad öelda, et kõik kuningad on nummerdatud?"
"Nojah," oli Ossum-Possum kindel. "Viimane kui üks!"
"See on kõige jaburam jutt, mida ma kuulnud olen!" ei varjanud Laula oma hämmingut. "Ja miks neil eesnimi ära vahetatakse?"
"Kuningale ei sobi harilik nimi," seletas pannkoogielanik kannatlikult, imestades ise, kuidas Laula nii lihtsat asja ei mõista. "Neil peab olema eriline, kuninglik nimi. Näiteks Lui või Villi või Ärni. Või vähemasti Karla või Kusta. Et kõlaks suursuguselt. Saad aru?"
Laula raputas pead.
"Kuningatel peab kõik teistmoodi olema kui tavalistel inimestel, sellepärast," selgitas Ossum-Possum.
"Nii et lähme koju ja hakkame jabura nimega kuningat ootama?" kordas Laula üle.
"Just nii," ümises Ossum-Possum rõõmsalt ja liigutas maialt kõrvu. "Sööme hunniku pannkooke ja ootame kuningat!"


...